Vynálezárium

AKCE Sleva

Humorné verše o vzniku vynálezů, které autoři představují různými básnickými formami a v provedení, které zaujme i tvarem a důmyslným prolínáním ilustrací s textem.

Knížka o vynálezech jako je kostka cukru, prskavky, inkubátor nebo kalkulačka, při jejímž vzniku se zapotili i pobavili nejen autor veršů Robin Král a ilustrátorka Jana Hrušková, ale také grafička Zuzana Brečanová. S textem i obrázky si společně pohráli pokaždé jiným způsobem: Každý z 53 vynálezů je představen jednou z 10 básnických forem, jako je balada, limerik nebo kaligram, ale i méně známý rondel, triolet nebo rispet.

Zatímco obyčejně se důmyslné a hravé zpracování očekává jenom od kaligramu, tvůrčí trojice si pohrála i s ostatními básnickými formami: jednou je text přímo součástí obrázku, jindy se písmenka sesypou, jsou odulá nebo naopak prťavá, vlní se podle tvaru vynálezu.

Že si autoři vystačili s červenou, žlutou a černou barvou, není na škodu, pracují totiž zajímavě nejen s negativy (kde jinde než u vynálezu rentgenu), ale vědí také přesně, který detail barevně zvýraznit, aby se v černobílém obrázku správně vyjímal.

Kniha byla vybrána do katalogu Nejlepší knihy dětem 2014/15, získala cenu Magnesia Litera 2016 v kategorii pro děti a mládež a dvě ceny Zlatá stuha 2016 za literární i výtvarnou část.

Vydavatel: Běžíliška
Autor: Zuzana Brečanová, Jana Hrušková, Robin Král
Jazyk: čeština
Počet stran: 140

 
21 x 21 cm, ofsetový tisk, pevná šitá vazba (V8), pro děti od 8 do 14 let 

Kniha vyšla s podporou Ministerstva kultury ČR.

  • Dostupnost: Do 3 dnů
  • Kód zboží: 978-80-906112-1-4
  • Jednotka ks


Cena 250  Kč
  • Běžná cena: 300 Kč
  • Ušetříte: 50 Kč (-17 %)