Deníček moderního fotra 2 - aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech

AKCE Sleva

Pokračování nyní už kultovního Deníčku moderního fotra, v němž otec na mateřské dovolené odhaluje strasti rodičovství, o kterých se obvykle nahlas nemluví.

Nemilosrdný a až brutálně upřímný humor je vlastní i druhému dílu, v němž se z miminka Čeňka stává velice neposedné dítě. „Dokud jen ležel na zádech a řval, nic mi nechybělo,“ vzpomíná teskně fotr. Čeněk už chodí (běhá), mluví (má jediné slovo na všechno) a především neunavitelně přemýšlí, čím by svého fotra konečně dostal do blázince.

 

Ukázka z textu

Dobrý den, přál byste si jednu rodičovskou dovolenou?" "Ale jistě. Zní to zajímavě a pohodově, dejte mi toho rovnou tři roky". 
Ano, nějak takto jsem se nechal nachytat. Pojem "rodičovská dovolená" sliboval několik let válení si šunek s nohama nahoře. Právě díky tomu jsem před časem kývl na nabídku, zda bych převzal otěže výchovy syna Čeňka.
Je mou občanskou povinností poukázat na tento do nebe volající podvod. Rodičovská dovolená totiž vůbec není dovolená. Jsou to galeje, které trvají dvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Člověk dře jak soumar, stát mu jednou měsíčně smrkne nějaké drobné a výsledkem je pouze to, že vám dítě jednoho krásného dne oznámí, že nechce tátu, že má radši mámu. Je to nevděčná a společensky nedoceněná činnost. 
Říkám si, že podruhé už se napálit nenechám a s díky odmítnu. Ale ono to tak nebude. Oni mají různé fígle a páky, takže mě znovu převezou a já naklušu na další rodičovskou dovolenou. A potom znovu a znovu. Půjdu z dovolené do dovolené a nakonec zemřu stářím. To je ten koloběh života. Je to svým způsobem krásné.

 

Vydavatel: Ikar

Autor: Dominik Landsman

Ilustrace: Michaela Slezáková

Jazyk: čeština

Počet stran: 192

 

 

 

 

  • Dostupnost: Skladem
  • Kód zboží: 9788024928562
  • Jednotka ks


Cena 199  Kč
  • Běžná cena: 211 Kč
  • Ušetříte: 12 Kč (-6 %)