18 vols/slov

Sleva

Knížka česko-francouzských palindromů, tedy slov, která můžete číst popředu i pozpátku, plná snových obrázků vystupujících z teplocitlivého papíru propojujících francouzský význam slov s významem jejich českého dvojčete.

Na zdi jedné z vysočanských fabrik je velkými písmeny napsáno: „V elipse spí lev.“ Nicneříkající sdělení, jehož kouzlo pochopíte, až když si tuhle větu přečtete pozpátku. Ano, je to palindrom, tedy věta, kterou můžete číst odpředu i odzadu.
Autoři česko-francouzské knížky 18 vols slov se palindromy nechali inspirovat a hledali slova, která se dají jedním směrem číst česky a druhým francouzsky. Výtvarníci Veronika Doutlíková a Vincent Gassin-Gradstein čtenářům nenabízejí příběh připravený ke konzumaci, ale inspiraci v podobě mnohasmyslných obrázků doprovázených česko-francouzskými popisky.
Použitá výtvarná technika ještě umocňuje snovost celé knížky: obtisky ptáků, koní, lidí i věcí vystupují z teplocitlivého papíru a propojují jak francouzský význam s významem jeho českého dvojčete, tak významy jednotlivých slov napříč stránkami.

Vydavatel: Běžíliška
Autor: Veronika Doutlíková, Vincent Gassin-Gradstein
Jazyk: čeština
Počet stran: 44 

20 x 17 cm, ofsetový tisk, pevná šitá vazba (V8)

  • Dostupnost: Do 3 dnů
  • Kód zboží: 978-80-906112-5-2
  • Jednotka ks


Cena 180  Kč
  • Běžná cena: 200 Kč
  • Ušetříte: 20 Kč (-10 %)